Χριστουγεννιάτικη γιορτή 22 Δεκεμβρίου 2017

Οι μαθητές του Γ1 λένε τα πρωτοχρονιάτικα κάλαντα

η φωτορεπόρτερ της γιορτής

οι υπεύθυνες του ήχου

όλος ο θίασος επί σκηνής

τα παιδιά στέλνουν χαιρετίσματα στον παλιό μας διευθυντή Ζαχαρία Τσούνταρου

Xριστουγεννιάτικος στολισμός 2017

Ως είθισται οι μαθητές της Γ' Τάξης στολίζουν το σαλόνι στην είσοδο του σχολείου.

Δεντράκι και στο γραφείο της διευθύντριας.

Γιορτή 28ης Οκτωβρίου [2017]

Η διευθύντρια του λυκείου μας Αλεξάνδρα Μπράβου

με το νέο σημαιοφόρο Γιώργο Βακόνδιο και τους παραστάτες

Εβδομαδιαία επίσκεψη στην Αυστρία ERASMUS JOURNEYS OF HOPE [5 έως 11 Νοε 2017]

Συγχαρητήρια στους μαθητές μας Πέτρο Βήχο, Αντώνη Μαυρογένη, Σωτήρη Μαυρογένη, Πένη Σταματοπούλου, Γιώργο Βάσση, Γιώργο Βακόνδιο, Άννα-Μαρία Κατσαφάρου και Γιάννη Τσόρβα που εκπροσώπησαν επάξια το σχολείο μας στην εκπαιδευτική επίσκεψη του προγράμματος Erasmus "Journeys of hope", στην Αυστρία, στο σχολείο Stiftsgymnasium στο St Paul im Lavanttal, από 5 μέχρι 11 Νοεμβρίου 2017.

Ακούσαμε τα καλύτερα λόγια για την άψογη συμπεριφορά τους και την ενεργή συμμετοχή τους στις δραστηριότητες του προγράμματος.

Οι συνοδοί καθηγητές:

Εμμανουήλ Νίνος [ΠΕ 06]   & Παρασκευάς Παρσάλογλου [ΠΕ 02]

Η πάνω φωτογραφία είναι τραβηγμένη στην αυλή του σχολείου Stiftsgymnasium,

στο St Paul im Lavanttal στην Αυστρία,

η δε κάτω, στο Άμστερνταμ στην Ολλανδία, την τελευταία μέρα, κατά την επιστροφή στην Ελλάδα

μέσω St Paul im Lavanttal - Klagenfurt - Bιέννη - Άμστερνταμ - Αθήνα.

Β' ΤΆΞΗ. Eπίσκεψη στην έκθεση «Ο φεμινισμός στα χρόνια της μεταπολίτευσης, 1974-1990: ιδέες, συλλογικότητες, διεκδικήσεις» 12-10-2017

την Πέμπτη 12 Οκτωβρίου 58 μαθητές της Β λυκείου με 4 συνοδούς καθηγητές επισκέφτηκαν το Ιδρυμα της Βουλής με την ευκαιρία της έκθεσης  «Ο φεμινισμός στα χρόνια της μεταπολίτευσης, 1974-1990: ιδέες, συλλογικότητες, διεκδικήσεις»  και συμμετείχαν σε σχετικό εκπαιδευτικό πρόγραμμα.